Ezért alkalmazd te is a text-to-speech technológiát

2020/ 25/06

A mesterséges intelligenciát számos területen tudjuk hasznosítani, munkafolyamatokat helyettesíthet, egyszerűsíthet, illetve új lehetőségeket is teremt az informatikában és sok egyéb területen. A vállalatok a lehetőségeket jól használva nem csak a kiadásaikat csökkenthetik, hanem az ügyfelek, felhasználók igényeit is könnyebben kiszolgálhatják, valamint a felhasználói élményt is növelhetik.

A TTS vagy a text-to-speech technológia az írott szöveget az emberihez megtévesztésig hasonló beszéddé alakítja. A technológiát régóta próbálják kifejleszteni és tökéletesíteni, de az igazi változást a különböző machine learning algoritmusok széleskörű elterjedése hozta meg. Ha hallottad már Siri-t vagy egy GPS útmutatásait, akkor már te is találkoztál TTS alkalmazásokkal. A következőkben a text-to-speech (TTS) technológia, hogy megmutassuk: miért érdemes a text-to-speech technológiát neked is alkalmaznod.

Mire és hogyan érdemes használni a TTS technológiát?

Szélesítsd a célközönségedet text-to-speech technológiával

Napjainkban a világon összesen több, mint 750 millió ember analfabéta, vagy küzd olvasási nehézségekkel. Ezeknek leggyakoribb típusa a diszlexia. Az olvasási nehézségekkel küzdő emberek egyáltalán nem, vagy csak nehezen értik meg az általuk olvasott szöveget. A TTS technológia azonban segítséget nyújthat nekik: az írott szövegek hangos felolvasásával a megértés könnyebbé válhat számukra, a szöveg tagolása és hangsúlyozása miatt pedig követhetőbbé is. Emellett az egész világon körülbelül 285 millió ember látássérült, közülük kb. 39 millióan vakok, és csak Magyarországon a vakok száma több, mint 30 ezer. Az internethasználatot egyre több újítás teszi lehetővé nekik, ezeknek egyike a text-to-speech. Ennek alkalmazásával a látássérültek számára is könnyebben elérhetővé válhat az írott tartalom. A szövegfelolvasást alkalmazva több ember férhet hozzá az írott tartalomhoz, nagyobb közönséghez juthatnak el az információk, amik akár új kapukat is nyithatnak vállalkozásodnak.

Tedd lehetővé az informálódást szövegfelolvasással bárhol, bármikor

Az emberek az online tartalmak gyarapodásával párhuzamosan egyre több tartalmat fogyasztanak. Ezek legtöbb esetben hanganyagok, videók, podcastok, amiket bármikor hallgathatnak, akár utazás vagy főzés közben. Sokan úgy gondolják, nincs idejük olvasni, így például a híreket, fontos információkat is más teendők végzése közben hallgatják meg. Ezt egészítheti ki, helyettesítheti a TTS is: az adott oldalakat a mesterséges intelligencia felolvassa helyettük, így nyugodtan végezhetik közben fontos teendőiket. 
Emellett a legtöbb online információ még mindig írott formában található meg, és az írásos tartalmak között a legkönnyebb keresni is. Adódhat viszont alkalom, például vezetés közben, hogy nem tudunk olvasni. Ilyenkor szövegfelolvasással megoldhatjuk a helyzetet, és vezetés közben is tájékozódhatunk. A hangfelolvasás előnye tehát, hogy bárhol, bármikor elérhető lehet egy adott tartalom. Azok a vállalatok, amelyek alkalmaznak TTS technológiát, kényelmesebbé tehetik ügyfeleik számára például a weboldaluk látogatását, ezzel pedig fokozhatják a felhasználói élményt.

Nyerj időt és pénzt a text-to-speech technológia kiaknázásával

A már említettek mellett, a TTS alkalmazásának előnye, hogy nem szükséges plusz munkaerőt alkalmazni egy adott szöveg felolvasásához és hangrögzítéséhez, mert ezt a mesterséges intelligencia elvégzi, az emberéhez hasonló hangon felolvassa az írott szöveget. Ez felgyorsíthat bizonyos munkafolyamatokat, pl. ügyfelek kiszolgálását, valamint a kiadásokat is csökkentheti.

Növeld a felhasználói élményt TTS megoldásokkal

A text-to-speech alkalmazásával az emberek figyelmét könnyebb fenntartani, hiszen egyszerre láthatják, olvashatják, és hallgathatják a szöveget. A hangsúlyozás által pedig még követhetőbbé, érthetőbbé válik az információ, és sokkal valószínűbb, hogy hosszabb távon is emlékezni fognak rá, mintha csak olvasnák. Emellett az egészséges emberek szeme is elfárad, ha hosszú ideig nézik a monitort. Ehhez is segítséget nyújthat a TTS, hiszen ha érezzük, hogy fárad a szemünk, hangos felolvasásban meghallgathatjuk a szöveget. Ezáltal nem kell szüneteltetnünk a munkánkat, a böngészést, vagy egy könyv olvasását, kényelmesen folytathatjuk azt, hallgatva.

A text-to-speech más technológiákkal ötvözve még több lehetőséget nyújt

Azon túl, hogy a hangfelolvasás önmagában is hasznos lehet vállalatok, illetve magánemberek számára, a mesterséges intelligenciát igénylő technológiákkal kiegészülve még nagyobb előnyhöz juttathat minket. A TTS technológiát például az okos asszisztensek, pl. a Google Assistant vagy az Amazon Alexája is alkalmazzák, ennek segítségével képesek hosszabb szövegeket, weboldalakat felolvasni, amivel a mindennapi életünket tehetik gördülékenyebbé. Persze ők emellett beszédfelismerőt, a text-to-speech fordítottját, valamint sok más technológiai újítást is alkalmaznak, amelyek elengedhetetlenek az eszköz komplex működéséhez.

A beszédfelismerést, valamint a szövegfelolvasást felhasználják a marketing területén is: megjelentek az interaktív reklámok (interactive voice ads), főként az USA-ban. Ezek a reklámok jellemzően kérdeznek valamit a hallgatótól, például a Wendy’s amerikai étteremlánc azt, hogy éhes-e, erre pedig igennel, vagy nemmel válaszolhat. A választól függően folytatódik, például a kínálat bemutatásával; vagy végződik a reklám. Ezek a reklámok az hallgatókat bevonva, sokkal könnyebben ragadják meg, és tartják fenn az emberek érdeklődését, és sokkal nagyobb benyomást tesznek, ami által a vállalatok sikerességét növelik.

Forrás: Voices.com; Inclusive Docs, Digital Media Solutions, ReadSpeaker

Probieren Sie unsere AI-basierte Sprachanmeldungsanwendung kostenlos aus!

Beschleunigen Sie Ihre Arbeit mit künstlicher Intelligenz! Mit Hilfe von Alrite können Sie ganz einfach ungarische Transkriptionen und Video-Untertitel für diktierte oder bereits aufgezeichnete Audio- und Videomaterialien erstellen. Die Anwendung bietet die Möglichkeit, Dateien zu speichern, Transkriptionen und Bildunterschriften zu bearbeiten und gemeinsam zu nutzen sowie erweiterte Suchoptionen durchzuführen.

Weitere Informationen